Отчетно-выборное собрание молодых ученых факультета

15 марта 2016 г. на историческом факультете БГУ прошло отчетно-выборное собрание молодых ученых факультета. К молодым преподавателям и аспирантам обратился декан исторического факультета Сергей Николаевич Ходин и заместитель декана по научной работе Александр Геннадьевич Кохановский.

С информацией о результатах деятельности совета молодых ученых факультета с октября 2012 года по март 2016 выступил А.М.Назаренко.

Молодые учёные одобрили новый состав совета на 2016-2018 годы и основные направления работы на 2016 год. Совет сформирован в количестве 10 человек и включает 6 преподавателей и 4 аспирнатов (представляют все кафедры исторического факультета). Избраны председатель (А.М.Назаренко), заместитель председателя (А.В.Бурачонок) и секретарь совета (Е.И.Высоцкая).

Навукова-адукацыйны семінар “Вопыт Украіны ў галіне архіўнага захоўвання электроннай дакументацыі”

Гістарычны факультэт Беларускага дзяржаўнага ўніверсітэта ва ўзаемадзеянні з Беларускім навукова-даследчым інстытутам дакументазнаўства і архіўнай справы запрашае 3 снежня 2015 года (14-30, аўд. 45) прыняць удзел у працы Навукова-адукацыйнага семінара “Вопыт Украіны ў галіне архіўнага захоўвання электроннай дакументацыі”.

Выступоўцы:

Гаранін Аляксандр Якаўлевіч, дырэктар Украінскага навукова-даследчага інстытута архіўнай справы і дакументазнаўства, кандыдат гістарычных навук (Кіеў, Украіна)

Каўтанюк Юрый Слававіч, дырэктар Цэнтральнага дзяржаўнага электроннага архіва Украіны, кандыдат гістарычных навук (Кіеў, Украіна)

Дадатковая інфармацыя: Назаранка Арцём Міхайлавіч, 209-57-06

Навуковы семінар

2 лістапада 2015 года (15-00, аўдыторыя 45 гістарычнага факультэта БДУ, вул. Чырвонаармейская, 6) адбудзецца прэзентацыя зборніка работ беларускага гісторыка дырэктара Беларускага навукова-даследчага цэнтра электроннай дакументацыі, кандыдата гістарычных навук, дацэнта кафедры крыніцазнаўства БДУ Вячаслава Леанідавіча Насевіча “Беларусы: станаўленне этнасу і нацыянальная ідэя”.

Запрашаем студэнтаў, магістрантаў, аспірантаў, выкладчыкаў!

Адкрытая лекцыя А. М. Лукашэвіча

Нашаму калегу, доктару гістарычных навук А.М.Лукашэвічу, за цыкл работ па ваеннай і палітычнай гісторыі Расіі, Беларусі і Польшчы XVIII - першай чвэрці XIX стст. прысуджана Прэмія імя У.І.Пічэты для маладых навукоўцаў за 2015 год.

19 кастрычніка 2015 г. у 17.40 (аўдыторыя 42а) у межах семіанара маладых навукоўцаў гістарычнага факультэта пройдзе адкрытая лекцыя Андрэя Міхайлавіча Лукашэвіча “Беларусь напярэдадні і падчас вайны 1812 года”.

Запрашаем Вас наведаць адкрытую лекцыю.

Внимание!

19 ноября 2014 г. в 16.00 в 25 аудитории на историческом факультете БГУ будет организован очередной Научный семинар Совета молодых ученых исторического факультета БГУ.

Основной докладчик: Носевич Вячеслав Леонидович, кандидат исторических наук, доцент, директор Белорусского научно-исследовательского центра электронной документации (БелНИЦЭД).

Тема: Физические границы исторического познания: теоретическая абстракция или …?

220030 г. Минск, ул. Красноармейская, 6

president      miedu    pravo     bsu     universitet